“Atlantiku” kunder Gjykatës Speciale

23 prill 2014 -Deklaratë për mjetet e informimit e Shoqatës “Atlantiku” me seli në New York të SHBA-sëNë mbledhjen e saj mbajtur me 22 prill 2014 në New York Kryesia e Shoqatës “Atlantiku”, e cila përfshinë veteranët e Batalionit “Atlantiku” që luftoi në kuadër të UÇK-së për çlirimin e Kosovës dhe qindra simpatizues shqiptaro-amerikanë në mbarë…

EKONOMIA

Biznesi i kërkon qeverisë borxhet

Ekonomia
Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë kërkoi nga qeveria Rama marrjen e masave ndaj shlyerjes së detyrimeve financiare që qeveria i ka bizneseve. Kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Nikolin Jaka tha se kjo ka qënë një ndër kërkesat kyçe që…

SPORT

Përfundon me rrjeta të paprekura Atletico Madrid…

Sport
Atletico Madridi dhe Chelsea kanë barazuar 0-0 në takimin e parë gjysmëfinal të Uefa Champions League në ‘Vicente Calderon’. Për Chelsea ku duket një rezultat i favorshëm për tu kualifikuar pasi përballja tjetër do të luhet përbllë publikut…

LIFESTYLE DHE SHOWBIZ

FOTOT/ Qyteti i të Vdekurve ose vilat që s’i blen kush

Lifestyle
Vendasit e quajnë “Qyteti i të Vdekurve” për shkak se askush nuk do të jetojë aty.Ndodhet në qytetin Beihai në Kinë dhe përfshin mbi 100 vila luksoze.Ato u ndërtuan gjashtë vite më parë me shpresën se do shiteshin tek pasanikët e kësaj zone.Por…

KURIOZITETE

U prezantua si bos i mafisë që të hante falas

Kuriozitete
Një italian është arrestuar pasi i kishte thënë baristit se është bos i mafisë, në mënyrë që të merrte ushqim dhe pije falas.Ubaldo Citarella me ditë të tëra kishte ngrënë ushqim pa pagesë duke thënë se ishte një bos i klanit Camorra.52-vjeçari nga…
Kryesia e Shoqatës “Atlantiku”, në New York, e cila përfshinë veteranët e Batalionit “Atlantiku” që luftoi në kuadër të UÇK-së...
Partia e Drejtësisë, mohon lajmin e publikuar në disa portale se kinse, Azzam Dida, kryetar i deritanishëm i degës së...
Në mbledhjen e radhës të Konferencës Gjyqësore, Presidenti Bujar Nishani tha se një pjesë e gjyqtarëve nuk e nisin ditën...
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka refuzuar kandidaturën e Arjan Zaimit të propozuar nga qeveria në postin e shefi të...
Një 55 vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në fshatin Vukatanë të komunës Gur i Zi në...
TIRANE- Ne seancen e radhes ne ngarkim te Arben Frrokut, arrestuar per vrasjen e ish kryekomisar Dritan Lamajt, ka nisur...
VLORE- Nje 23-vjecar i identifikuar si Marjo Bejdollari eshte arrestuar nga policia e Vlores, si i dyshuar per vrasjen me...
Sekretari shtetëror amerikan Xhon Keri në bisedën e mbrëmshme telefonike me ministrin rus të Punëve të Jashtme Sergej Lavrov theksoi...
Janë marrë të gjitha masat që votimi i Gjykatës Speciale të rezultojë i suksesshëm. Thirrja për votë pro ka ardhur...
Partitë dhe koalicionet po hyjnë në pjesën e fundit të fushatave zgjedhore për rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale dhe...
Hoxha më i njohur në Prishtinë, Shefqet Krasniqi në një emision në Radio Kosova e Lirë, flet për Xhezair...
Dy kandidatët për president Gjorgje Ivanov i VMRO-DPMNE dhe Stevo Pendarovski i LSDM nuk do të përballen në një...
Një tërmet me magnitudë mbi 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e se hënës, ora 23:25:29, në qytetin...
Nga: ERION KACORRITIRANE - Trevat shqiptare në Malin e Zi mbeten të pazhvilluara, niveli i papunësisë është shumë i lartë...
Kolumbia ka njoftuar se ditën e martë në kryeqytetin Bogota në Katedrale do të organizojnë ceremoni ku do të nderohet...
Ditën e premete producenti Petri Bozo ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit me kryetarin e komunës së Ulqinit, Fatmir Gjeka për...
Nga Haxhi Zeneli - (këngëtar popullor)Emisioni televeziv i organizuar nga TV-Klani,”Kenga ime”, që po shfaqët këto ditë nga ky televizion,...
Disa banorë të fshatrave malore që janë në kufi Kosovë - Serbo, kanë paralajmëruar se do të organizojnë roje të...
Pjesëmarrja e këngëtarit serb Zdravko Colic, në festivalin në Shqipëri dhe reagimi i publikut shqiptar, vazhdon të jetë pjesë e...
Një aktore hollivudiane dhe një nga kërcimtarët e famshëm në botë do të rrëfejnë 150 historitë më të suksesshme të...
Sejdulla Kadriu, ish anëtar i Këshillit Politik të UÇPMB-së, u ka thënë familjarëve të dëshmorëve që të jenë krenarë sepse...
LETËR E HAPURPRESIDENTES SË REPUBLIKËS SË KOSOVËS, Z.Atifete JahjagaKRYEMINISTRIT TË QEVERISË SË REPUBLIKËS SË KOSOVËS, Z. Hashim ThaçiKRYETARIT TË KUVENDIT...

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Prishtina Street Style

Styling Tips Ladies day out look! Topshop jumpers sweater...
The post Olis Fazliu appeared first...