Shqiptarët ndërtojnë edhe sheshin “UÇK” në veri

E ENJTE, 10 KORRIK 2014 23:38 | KOSOVAPRESSBanorët shqiptar të veriut, kanë ndërtuar edhe një shesh të quajtur “UÇK”, në veri të Mitrovicës. Ata, rreth orës 22 e 30, i kanë përfunduar punimet e këtij sheshi i cili u nis të ndërtohet menjëherë pas iftarit të sotëm.Janë vendosur gjashtë vazo të betonit dhe flamuri kombëtarë, në rrugën nga tre…

EKONOMIA

Çmimet në Shqipëri, qytetarët: Shumë të shtrenjta

Ekonomia
10 korrik 2014 - Qytetarët shqiptarë e kanë ulur në minimum nivelin e konsumit ditor, qoftë edhe për produktet bazë siç janë ushqimet. Këtë e tregojnë jo vetëm shifrat e Institutit të Statistikave, por edhe vetë qytetarët të cilët shprehen se çmimet…

SPORT

Maradona: Argjentina di ta mposhtë Gjermaninë

Sport
Diego Maradona beson se Argjentina do ta mundë Gjermaninë në finalen e së dielës në Maracana. Joachim Loë dhe skuadra e tij bën një ndeshje të mirë në gjysmëfinale duke e mundur Brazilin 7-1, ndërsa Argjentinës ju deshën penalltitë për të mposhtur…

LIFESTYLE DHE SHOWBIZ

Presidenti francez ka rënë në hall me syzet e reja

Lifestyle
Nuk është axhenda e tij politike që ka ndezur një debat në vendin e tij, por syzet e reja.Presidenti francez, François Hollande ka blerë syze me skelet të zi.Revista Closer thotë se ai kërkon që të duket më i ri.Një gazetë shkruan se ai ngjan me…

KURIOZITETE

Zbulohet pema më e vjetër në Angli

Kuriozitete
Kjo pemë që po shikoni në foto saktësisht është pema më e vjetër në Britaninë e Madhe.Kjo pemë ndodhet në varrezat e Uellsit.Sipas ekspertëve të cilët kanë bërë një sërë analizash në pemën që gjeni bashkëngjitur në fotografi, ajo është pema më e…

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Prishtina Street Style

Styling Tips Ladies day out look! Topshop jumpers sweater...
The post Olis Fazliu appeared first...