"Bugati Vejron 16.4 super sport" nuk konsiderohet më si automobili më i shtrenjtë në botë. Këtë titull tashmë e ka grabitur "Lamborgini Sesto Elemento" i cili do ta ketë çmimin e pabesueshëm prej 2.9 milion dollarëve.
Ky çmim konsiderohet se është për 280.000 $ më shumë se ai i deritashëm të cilin e posedonte "Bugati". Mësohet se do të prodhohen vetëm 20 kopje të këtij lloji.


Koncepti është prezantuar në premierën e kaluar në sallonin e Parisit.
Përndryshe ky model do të posedojë edhe motorin 5.2 litërsh V 10 që ka 600 kf kurse shpejtësinë prej 0 deri 100 km/h e arrin për vetëm 2.5 sekonda.
Bëhet e ditur se ky automobil nuk do të mund të vozitet në rrugët e rëndomta por vetëm në pistë./Qendra/


Komento

Komentet nuk do të publikohen në rastet kur përmbajnë frymë raciste, jo tolerancë fetare, etnike apo çfarëdo jo tolerance tjetër. Komentet mund të mos publikohen edhe në rastet kur komenti nuk ka të bëjë me tematikën e shtjelluar në artikull. Qendra.info ka të drejtën e redaktimit të këtyre komenteve. Në mënyrë që komenti juaj të publikohet sa më shpejtë, ju lusim që komentet të jenë të shkruara sa më afër standardit gjuhësor.

Hakerët përdorin funksionin Find My Mobile për të sulmuar telefonat Samsung

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comShumica e pajisjeve të mençura tani vijnë me sistem të intergruar… Lexo të plotë

Droid Turbo, telefoni i mençur me “bateri gjigante”

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comVerizon dhe Motorola shpalosin pajisjen e mençur të fundit në… Lexo të plotë

Çka është Phishing?

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comPhishing është njëra prej krimeve më të vjetëra kibernetike. Idea… Lexo të plotë

Telefoni i ardhshëm i LG-së i motorizuar nga NUCLUN

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comLG ka prezantuar një çip me tetë bërthama NUCLUN, procesor i… Lexo të plotë

Hakerët shfytëzojnë Microsoft PowerPoint për të fituar aksesë tek kompjuterët

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comHakerët janë duke shfrytëzuar një të metë sigurie tek Microsoft… Lexo të plotë

Rockstar feston 10 vjetorin e GTA San Andreas

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comRockstar është duke festuar përvjetorin e dhjetë të lojës Grand… Lexo të plotë

Samsung Galaxy Note 4 arrin 4.5 milionë shitje brenda një muaji

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comSipas disa burimeve nga Koreja e Jugut, Samsung ka arritur të shes… Lexo të plotë

Hakerët serb rrëzojnë faqen e Radio Televizionit Shqiptar

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comGrupi i hakerëve serb kanë arritur të rrëzojnë faqen e Radio… Lexo të plotë

(Video) Dizajnimi i një Uebi statik me HTML CSS

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comPërshëndetje për të gjithë anëtarët e forumit ITshqip.comMora pak… Lexo të plotë

iPhone 6 tani në dispozicion në më shumë se 20 vende

Informatika ShqiptareInformatika Shqiptare - Lajme, tutoriale ne gjuhen shqipe - itshqip.comApple ka zgjeruar shitjet e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus edhe në më… Lexo të plotë