Me ardhjen e pushimeve verore  shqetësimi i të gjithë  pushuesve është përzgjedhja e hoteleve për të kaluar pushimet. Kemi përzgjedhur 8 hotele në bregdetin e Shqipërisë, ku mund të gjeni komoditet, ngrohtësi, argëtim dhe clodhje. Hoteli ne foto është Hotel Jakaj i vendosur në qendër të plazhit të Velipojës. Me dy ndërtes interesante, Hotel Jakaj është një rezidencë komode dhe e përshtatshme për të gjithë familjen tuaj. Përpara hotelit ndodhet një lulishte shumë e bukur, e cila iu fal qetësi dhe relaks gjatë gjithë qëndrimit tuaj aty.

Hotel President- Shëngjin

Hotel President ndodhet vetëm pak metra larg brigjeve ranore të Adriatikut në plazhin e Shëngjinit. Pozicioni i tij afër detit dhe kodrat pas, ofrojnë një pamje të bukur, relaksuese dhe shumë gjallëri pë kalimin e pushimeve verore. Është një hotel modern me madhësi mesatare.

Hotel Adriatik- Durrës
Hotel Adriatik përfaqëson një kompleks të stilit modern me 5 yje, të hapur për këdo që priret të shijojë shërbimin e mrekullueshëm me një vendodhje perfektë. Vetëm 25 minuta larg kryeqytetit dhe lehtësisht mund të shijohet jeta e natës në Tiranë.

Tropikal Resort- Durrës

Tropikal Resort është një kompleks i ri i sapo përfunduar në plazhin e Durrësit, zona e njohur me emrin Te Plepat. Përbëhet nga një hotel shumë i mirë me standarde më të la rta se tre yje si dhe nga disa ndërtime përdhese të cilat ofrojë akomodim me standarde bashkëkohore.

Hotel Liro - Vlorë

Hotel Liro është i ndërtuar në një nga zonat më të bukura të bredetit shqiptarë, në zonën e Rradhimës. Pozicioni i tij në një pjesë shkëmbi dhe me një pamje fantastike të detit të kaltër Jon, e bën këtë hotel tepër të vecantë dhe shumë të frekuentuar. Hoteli ka një plazh privat për pushuesit.

Llogora Touristik Village

Fshat turistik gjendet rreth 1 mijë metra në lartësi mbidetare, në mes të një pylli pishash të gjelbra të Parkut Kombëtarë të Llogorasë. Gjatë pushimeve vizitorët gjenden përpara një skenari të mahnitshëm, pemë  gjithmonë të gjelbra dhe burime uji të freskëta që rjredhin nga mali. Plazhet e Vlorës nuk janë më larg se 15 minuta.

Rapos Resort Hotel- Himare

Hoteli gjendet një kilometër larg qytetit bregdetarë të Himarës, ku ndërthuret bukuria e detit me gjelbërimin dhe aromën e portokalleve. Hoteli shtrihet në një sipërfaqe prej 12 mijë metra katrorë, vetëm 50 metra larg bregdetit të Himarës, i cili laget nga uljet e kristalta të detit Jon.

Hotel Butrinti-Sarandë


Hoteli është me 5 yje dhe është një ndërtesë e re në një zonë me tradita. Hoteli ofron një pamje të bukur dhe të gjitha kënaqësitë që posedon një hotel 5 yjesh si pishina, sporte të ndryshme etj.


Komento

Komentet nuk do të publikohen në rastet kur përmbajnë frymë raciste, jo tolerancë fetare, etnike apo çfarëdo jo tolerance tjetër. Komentet mund të mos publikohen edhe në rastet kur komenti nuk ka të bëjë me tematikën e shtjelluar në artikull. Qendra.info ka të drejtën e redaktimit të këtyre komenteve. Në mënyrë që komenti juaj të publikohet sa më shpejtë, ju lusim që komentet të jenë të shkruara sa më afër standardit gjuhësor.

Mbi 50 biznese nga Kosova në Panairin e Izmirit

Izmir, 23 tetor 2014.- Aleanca Kosovare e Bizneseve në kuadër të Javëve të Biznesit Kosovar 2014, me moto:Unë konsumoj produkte vendore, Po Ju? e kryesuar nga… Lexo të plotë

Ja ku do ta ndihmojë BERZH-Kosovën

23 tetor 2014.- Ministri i Financave Besim Beqaj, është takuar sot me Bordin e Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, ku kanë biseduar në… Lexo të plotë

Jahjaga: Duhet një riorientim i rritjes ekonomike

23 tetor 2014.- Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim një delegacion të anëtarëve të Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane… Lexo të plotë

Stavileci i kishte shkruar Panaritit për miellin

22 tetor 2014.- ​Nuk janë vetëm prodhuesit e miellit kosovar të pakënaqur, tashmë janë edhe ata të Shqipërisë. Pakënaqësitë ndërlidhen me vendosjen e… Lexo të plotë

AKP: Disa sqarime lidhur me ndërmarrjen shoqërore “Fapol”

Prishtinë, 22 tetor 2014 – Agjencia Kosova e Privatizimit permes nje kumtese lidhur me rastin e ndermarrjes publike ‘ Fapol” ne Podujeve,… Lexo të plotë

USAID me program 5 vjeçar për energji të pastër në Kosovë

22 tetor 2014.- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Fadil Ismajli, ka pritur në takim përfaqësues nga Ambasada e SHBA-së në Prishtinë dhe USAID, Todd Christiansen… Lexo të plotë

Shqipëria vendos: 9% proteina në miell, asnjë miligramë më pak

22 tetor 2014.- Shqipëria ka vendosur. 9% proteina dhe asnjë miligramë më pak në miell, dhe se mielli duhet kategorizuar sipas përdorimit dhe produktit, miell… Lexo të plotë

Kosova bëhet anëtare e Euro GeoSurvey

22 tetor 2014.- Një delegacion i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik i Qeverisë së Republikës së Kosovës, i autorizuar nga ministri Fadil Ismajli, me ftesë të… Lexo të plotë

Punëtorët e Fapoll-it nuk pajtohen me likuidimin e ndërmarrjes së tyre nga AKP-ja

22 tetor 2014.- “Mos na i bllokoni mjetet tona”, “ Mos krijoni raste të reja sociale me largimin e punëtorëve nga puna”, “ Jo ndarjeve të objekteve nga… Lexo të plotë

Gjakovë: U shënua 10 vjetori i Odës Ekonomike Amerikane

Gjakovë, 21 tetor 2014.- Me rastin e 10 vjetorit të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, sot në Gjakovë u organizua një takim i përbashkët me bizneset e Komunës… Lexo të plotë

EKONOMI

​‘Linja e energjisë me Kosovën dhe Malin e Zi, strategjike për rajonin’

21 tetor 2014.- Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Helmut Hoffman i kanë cilësuar si shumë të rëndësishme për rajonin… Lexo të plotë

Gjakovë: Krijohen vende të reja pune

Gjakovë, 21 tetor 2014.- Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, ka nënshkruar sot kontratën për dhënjen në shfrytëzim të pronës komunale “Butsina… Lexo të plotë

Shahini: ‘Bojkotoni prodhimet e Serbisë’!

Prishtine, 21 tetor 2014.- Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini, ka apeluar tek të gjithë konsumatorët e Kosovës që t’i bojkotojnë prodhimet… Lexo të plotë

​Vazhdon projekti i zbatimit të masave të efiçiencës së energjisë

20 tetor 2014.- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Fadil Ismajli, së bashku me kreun e Zyrës së BE-së, në Prishtinë Samuel Zhbogar dhe kryetarin e Komunës së Pejës… Lexo të plotë

OEK: Apel për mbrojtjen e pasurisë dhe bizneseve të shqiptarëve në Serbi

Prishtinë, 20 tetor 2014.- Oda Ekonomike e Kosovës deklaroi sot se, me shqetësim është duke i përcjellë dukuritë vandale të shkatërrimit të bizneseve dhe… Lexo të plotë

OBT: Tensionet gjeopolitike po frenojnë turizmin në Ballkan

Tiranë, 20 tetor 2014.- Tensionet gjeopolitike në rajon kanë prekur dhe frenuar turizmin shqiptar, por jo vetëm. Kështu konstaton Organizata Botërore e… Lexo të plotë

Zhbogar vizitoi kompaninë ” Devolli”

Pejë, 20 tetor 2014.- Sot,Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian në Kosovë Z. Samuel Zbogar bëri një vizitë në Devolli Corporation. ne Peje. Gjatë vizitës… Lexo të plotë