Stanterg: 50 minatorë të bllokuar-jasht rrezikut

Stanterg, 22 nentor 2014.- Për më shumë se 7 orë, 50 punëtorë të Minierës “Trepça”, kanë mbetur të ngujuar apo janë bllokuar brenda në minierë, si pasojë e prishjes së makinës që përdoret për transportin e punëtorëve. Nga këtu, Klan Kosova, raporton se nuk ka asnjë punëtorë të lënduar dhe pritet që brenda një ore punëtorët të dalin jashtë…

EKONOMIA

​AKP-ja i mbet borxh ish punëtorëve të “Fapol”-it

Ekonomia
22 nentor 2014.- Ndërmarrja shoqërore “Fapol” e cila tash më është përfshirë në procesin e likuidimit me vendim të Bordit të Drejtorëve të AKP-së, i la pa punë rreth 90 persona, ku shumica pre tyre, kishin punuar me vite të tëra në këtë ndërmarrje.…

SPORT

Pogba i jep fitoren Juventus-it

Sport
Juventus i pergjigjet me fitore Romes. “Zonja e Vjetër” mund në “Olimpico” Lazion me rezultatin e paster 3-0. Protagonist i ndeshjes ishte Pogba që realizoi dy herë në minutat 25’ e 64’. Nuk mungoi as argjentinasi Tevez  që shenoi  ne minuten 55’.…

LIFESTYLE DHE SHOWBIZ

Varësia ndaj kokainës mund të kurohet përmes kafes!

Lifestyle
Kafja mund të ndihmojë në trajtimin e varësisë nga kokaina.Ky është zbulimi më i fundit që është bërë nga shkencëtarët në Nju Jork.Sipas kërkimeve të bëra, kafeina bllokon ndryshimet që ndodhin në tru gjatë përdorimit të kokainës.Rezultatet janë  më…

KURIOZITETE

Cheap Real Jordans the reason he was Man of this Hour…

Kuriozitete
Pastry footwear is mostly constructed along the lines associated with a tennis shoe or footwear,Cheap Real Jordans. They are associated with bright colors to are prominent,air jordan pas cher. A popular shoe characteristic the particular Pastry…

Lista e zv/ministrave

 


Prishtinë, 10 mars - Astrit Haraçia i ka ndrequr punët me kryeministrin Hashim Thaçi, pasi që ky i fundit ka pranuar që ish-ministri i Kulturës të jetë pjesë e Qeverinë Thaçi 2. Haraçia do të jetë zëvendësministër i Brendshëm. Në qeverinë e re, si zëvendësministra do të jenë edhe “prurjet” e fundit të Thaçit nga gazetaria dhe shoqëria civile, Ilir Mirena dhe Petrit Selimi, si dhe të “rebeluarit” e partisë

, Xhevat Bislimi e Emin Krasniqi, kështu shkruan sot, gazeta Zëri, që thotë se mbështetet në burimet brenda partisë që e drejton Thaçi - PDK-së.
Këto burime kanë konfirmuar se përplasjet e fundit brenda këtij subjekti politik rreth emrave që pritet t’i mbajnë pozitat e zëvendësministrave janë tejkaluar dhe se partnerët e koalicionit kanë finalizuar listën për ndarjen e posteve ekzekutive, që pritet të zyrtarizohet në gjysmën e dytë të këtij muaji.
Sipas kësaj gazete, PDK do t’i ketë 15 zëvendësministra nga 30 sa pritet t’i ketë i gjithë kabinetit qeveritar dhe 5 zëvendësministra do t’i ketë Koalicioni për Kosovën e Re, ndërkaq 10 zëvendësministra janë rezervuar për partitë e pakicave.
Gazeta ka mësuar disa nga e emrat e zëvendësministrave të mundshëm nga radhët e PDK-së. Ramadan Avdiu thuhet se do të jetë zëvendësministër i Integrimeve, Berat Luzha i Bujqësisë, Bastri Musmurati për Administratë Publike, Selvije Halimi në Shëndetësi, Shemsi Veseli mendohet të dërgohet në Ministrinë e Pushtetit Lokal.
Emra të tjerë nga radhët e PDK-së thuhet të jenë edhe Emin Krasniqi, Xhevat Bislimi, Petrit Selimi, Ilir Mirena, Hajredin Hyseni, të cilët ende nuk është plotësisht e sigurt se në karrigen e cilës ministri do të ulen.
“Kjo është skema e kryeministrit Hashim Thaçi për zëvendësministrat nga PDK-ja”, ka thënë një zyrtar i lartë brenda kësaj partie. Sipas tij, në njërën nga mbledhjet e Kryesisë së PDK-së, Thaçi ka lakuar emrat e lartpërmendur, të cilët do të zyrtarizohen gjatë muajit. /Qendra/

 


Komento

Komentet nuk do të publikohen në rastet kur përmbajnë frymë raciste, jo tolerancë fetare, etnike apo çfarëdo jo tolerance tjetër. Komentet mund të mos publikohen edhe në rastet kur komenti nuk ka të bëjë me tematikën e shtjelluar në artikull. Qendra.info ka të drejtën e redaktimit të këtyre komenteve. Në mënyrë që komenti juaj të publikohet sa më shpejtë, ju lusim që komentet të jenë të shkruara sa më afër standardit gjuhësor.

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Prishtina Street Style

Styling Tips Ladies day out look! Topshop jumpers sweater...
The post Olis Fazliu appeared first...