Pika G mashkullore eshte nje emer tjeter per prostaten. Ke qef te mesosh si ta gjesh?

Si te gjesh piken G mashkullore

Rruga me e lehte eshte masturbimi. Edhe pse shume meshkuj heteroseksual nuk duan tja dine per penetrimit e anusit te tyre, rruge per ne prostate eshte vetem nepermjet “rrethit te zjarrte”. Mund te perdoresh nje vibrator si ndihme per stimulimin anal ose sigurisht, nje gishte.

Pas nje dushi, ulu ne nje pozicion te rehatshem. Me mire eshte te shtrihesh ne kurriz dhe te perkulesh gjunjet. Sepse qellimi i vetem i masturbimit eshte kenaqesia, duhet te kesh durim dhe te perdoresh shume lubrifikant. Gjat kohes qe stimulon penisin, fut ngadale vibratorin ose gishtin ne anus. Qetesohu, por ne te njejten kohe mundohu te mbash nivelin e eksitimit. Zgjidhe thellesine, shpejtesine dhe drejtimin e penetrimit vetem ne baze te kenaqesise tende dhe relaksimit.

Si te gjesh piken G mashkullore

Prostata mund te ndihet ne afersi te penisit. Drejtimi i pershtatur eshte i dhene nga nje kenaqesi intensive. Per nje kenaqesi me te madhe, provo te kontraktosh muskujt e pelvisit. Me heret ose me vone do te arrish ne orgazem ose ne orgazma te shumfishta.

Intensiteti i nje orgazme  i marre nepermjet stimulimit te prostates eshte e konsideruar shume me e madhe sesa ajo e nje orgazme te zakonshme te marre nepermjet masturbimit ne kohen qe shikon filmin tend porno favorit. Kur mbaron, bej nje dush.

Si te gjesh piken G mashkullore

Pergezojme at qe e kane provuar te gjej piken G mashkullore, duke qene kurajoz dhe inventiv ne eksplorimin e kenaqesise se tyre.

Artikulli origjinal në http://seksu.al/si-te-gjesh-piken-g-mashkullore/ai/


Ëndrra e çdo mashkulli: Katër tipa të femrës çapkëne

Nuk është e nevojshme që të arsyetohet edhe aq shumë fenomeni se meshkujt përse i duan femrat çapkëne në shtrat. Fjala është se si duhet të jetë femra që të… Lexo të plotë

Me cilët meshkuj femrat kanë seksin më të mirë?

Me gjithë thashethemet që femrat në kohën e tashme e shtyjnë gjithnjë e më shumë kohën për martesë dhe “lidhje”, një hulumtim i ri e ka treguar pikërisht të… Lexo të plotë

Josheni me striptiz!

Të gjithë e dimë që shumica e meshkujve e duan striptizin. Nëse dëshironi ta “çmendni” që sonte, bëni striptiz vetëm për të. Nëse nuk dini se si ta bëni,… Lexo të plotë

Si ndryshon vagina nga paraloja deri te orgazma

Dihet se organi gjenital mashkullor ndryshon formën dhe rritet kur ai është i eksituar, mirëpo a e keni ditur që edhe vagjina pëson ndryshime?Organi gjenital… Lexo të plotë

Periudha kur jeni të disponuar për seks

Përmirësojeni jetën tuaj seksuale duke mësuar ngritjet dhe rëniet e epshit tuaj dhe duke kuptuar se në cilat ditë e keni të garantuar kënaqësinë… Lexo të plotë

Çka harrojnë gjithnjë femrat të bëjnë gjatë seksit?

Seksi i mirë nënkupton vetëm njohuri të caktuar, fantazi të bujshme, por edhe disa shkathtësi. Nganjëherë madje edhe nëse i kanë të gjitha këto veti të… Lexo të plotë

Kënaqësia e femrave më e fortë se ajo e meshkujve!

Sipas studimeve kur femra arrin në orgazëm gjatë marrëdhënieve, atëherë kënaqësia e saj është pothuajse 10-fish më e fortë se ajo e mashkullit.Sidoqoftë e… Lexo të plotë

5 poza seksi të zakonshme verore të cilat pëatjetër duhet t’i provoni

Janë këto momente të paharrueshme, por njëkohësisht edhe romantike, të cilat do t’ju bëjnë që t’i zhvishni rrobat dhe të filloni aventurën e pazakonshme verore… Lexo të plotë

Truqet e femrave ndaj të cilave nuk mund të rezistojnë meshkujt

Është për t’u habitur, por e vërtetë – mashkulli gjatë shtatë sekondave të shikimit të ndonjë femre vendos se a do t’i ofrohet apo jo! Në të shumtën e… Lexo të plotë

7 shprehjet që nuk duhet t’i përdorni kurrë teksa bëni dashuri

Janë disa fjalë që zakonisht përdoren nën çarçafë, të afta për të shuar çdo fantazi erotike, sentimentale, apo edhe vetë pasionin mes partnerëve.Prandaj, ato… Lexo të plotë