Po ju japim disa keshilla per nje seks me relaksues dhe me te nxehte.

Si te besh seks fantastik

Pishtari erotik
Ne qofte se ti dhe partneri juaj rrini ne erresire
, mund ta stimuloni seksualitetin tuaj me nje driteze, e cila mund te jete, per shembull, nje elektrik dore i vogel. Sigurohu qe vendi ku beni dashuri eshte me te vertete ne erresire, pastaj ndiz elekrikun ne disa zona te ndryshme te trupit.

Ndrico pjeset e trupit te cilat deshiron ti stimulosh me gjuhen ose me gishtat, sic jane gjokset, themrat, kerthiza, prapanica, dhe organet gjenitale. Me perpara ndrico, pastaj lepi. Ose mund te luani ne ate menyre qe te ndriconi per partnerin zonen ne te cilen deshironi te jeni i stimuluar. Elektriku mund te krijoje dhe situata te kendeshme, sepse mund ta vendosesh ne veshmbathje ose ne vende te tjera ne ate menyre qe ta besh partnerin ne nje dispozicion te mire.

Si te besh seks fantastik

Drejt orgazmit nepermjet frymemarrjes
Sic e di mire, frymemarrja
eshte shume e rendesishme ne qofte se nje femer deshiron te arrije ne orgazem, keshtu qe vendosem qe te tregojme nje menyre shume te lehte dhe efikase e cila me siguri do te ndihmoje qe te arrish obiektivin. Flasim per frymemarrjen e thelle dhe te shpeshte nepermjet hundes, me gojen e mbyllur.

Ne kete menyre, rritet gradi inpirimit dhe pompohet me shume oksigjen ne gjak. Deshira per seks do te jete dhe me e madhe dhe do te kesh me shume energji per te arritur ne orgazem.

Keshtu qe, frymemarrja duhet te jete ritmike d
dhe e thelle dhe te zgjas afersisht nje minut. Ne qofte se te ndihmon dhe ndihet mire, mund te provosh per dy minita dhe ta mbyllesh ne nje seksion prej 3 minutash. Merr fryme ne kete menyre perpara ose gjat aktit seksual dhe do te behesh edhe me e eksituar.

Femera persiper
Shume femra preferojne aktin seksual
 ne te cilin rrine persiper partnerit. Ky pozicion eshte e pershtatshme per femrat te cilat deshirojne te kene kontrollin dhe te vendosin ritmin e tyre. Gjithashtu, partneri mund te stimuloje me lehtesi gjoksin, dhe prapanicen.

Ne qofte se ky pozicion behet i veshtire dhe orgazmi nuk eshte afer, ke dy opsionec ne dore. E para eshte qe te mbeshtetesh ne duar, te cilat ti vendosesh siper belit. Kjo do te thote qe mund te marresh dhe stimulim manual te klitorisit. Opsioni tjeter eshte te mbeshtetesh me dore perpara dhe te rrish me gjokse perpara partnerit. Te dy pozicionet stimulojne vaginen forte, cfare do te thote se do te arrish ne orgazem shume me shpejt sesa ne menyren e zakonshme. Ne qofte se je kurajoze dhe ke muskujt e trupit te forte, mund te provosh seks anal ne kete pozicion, ne kohe qe partneri mund te stimuloje vaginen me gishtat ose me nje vibrator.

Kjo do te thote qe kenaqesi te dyfishteplacere ose penetrim te dyfishte, rast ne te cilin me siguri do te shperthesh prej kenaqesise.

Si te besh seks fantastik

Shtrihu lakuriq
Kjo keshille eshte me e pershtatshme ne behar, kur ne apartament nuk eshte ftohte dhe mund te flesh pa rroba gjumi, bluze ose te brendshme. Shkon te flesh ghume lakuriq, sebashku me partnerin tend. Na beso, menjehere nuk do te te flihet me gjume dhe do te kesh deshire te besh seks. Ne qofte se eshte ftohte ne apartament, futuni poshte batanies dhe rezultati do te jete i njejti.

Mund te luani dhe nje loje seksi, sic mund te jete te beni sikur njiheni dhe jeni te detyruar te rrini te dy ne nje cader sepse ju kane vjedhur rrobat. Prekja e trupit lakuriq te partneres eshte nje prelud i shkelqyeshem dhe nje fillim i rekomanduar per nje seks te nxehte. Ne qofte se ke probleme me faktin se je komplet lakuriq, hiq dore vetem prej nje pjese te rrobave dhe lere partnerin tend te hyj nen mbathjet ose bluzes tende.

Artikulli origjinal në http://seksu.al/thelbi/si-te-besh-seks-fantastik.html


Ëndrra e çdo mashkulli: Katër tipa të femrës çapkëne

Nuk është e nevojshme që të arsyetohet edhe aq shumë fenomeni se meshkujt përse i duan femrat çapkëne në shtrat. Fjala është se si duhet të jetë femra që të… Lexo të plotë

Me cilët meshkuj femrat kanë seksin më të mirë?

Me gjithë thashethemet që femrat në kohën e tashme e shtyjnë gjithnjë e më shumë kohën për martesë dhe “lidhje”, një hulumtim i ri e ka treguar pikërisht të… Lexo të plotë

Josheni me striptiz!

Të gjithë e dimë që shumica e meshkujve e duan striptizin. Nëse dëshironi ta “çmendni” që sonte, bëni striptiz vetëm për të. Nëse nuk dini se si ta bëni,… Lexo të plotë

Si ndryshon vagina nga paraloja deri te orgazma

Dihet se organi gjenital mashkullor ndryshon formën dhe rritet kur ai është i eksituar, mirëpo a e keni ditur që edhe vagjina pëson ndryshime?Organi gjenital… Lexo të plotë

Periudha kur jeni të disponuar për seks

Përmirësojeni jetën tuaj seksuale duke mësuar ngritjet dhe rëniet e epshit tuaj dhe duke kuptuar se në cilat ditë e keni të garantuar kënaqësinë… Lexo të plotë

Çka harrojnë gjithnjë femrat të bëjnë gjatë seksit?

Seksi i mirë nënkupton vetëm njohuri të caktuar, fantazi të bujshme, por edhe disa shkathtësi. Nganjëherë madje edhe nëse i kanë të gjitha këto veti të… Lexo të plotë

Kënaqësia e femrave më e fortë se ajo e meshkujve!

Sipas studimeve kur femra arrin në orgazëm gjatë marrëdhënieve, atëherë kënaqësia e saj është pothuajse 10-fish më e fortë se ajo e mashkullit.Sidoqoftë e… Lexo të plotë

5 poza seksi të zakonshme verore të cilat pëatjetër duhet t’i provoni

Janë këto momente të paharrueshme, por njëkohësisht edhe romantike, të cilat do t’ju bëjnë që t’i zhvishni rrobat dhe të filloni aventurën e pazakonshme verore… Lexo të plotë

Truqet e femrave ndaj të cilave nuk mund të rezistojnë meshkujt

Është për t’u habitur, por e vërtetë – mashkulli gjatë shtatë sekondave të shikimit të ndonjë femre vendos se a do t’i ofrohet apo jo! Në të shumtën e… Lexo të plotë

7 shprehjet që nuk duhet t’i përdorni kurrë teksa bëni dashuri

Janë disa fjalë që zakonisht përdoren nën çarçafë, të afta për të shuar çdo fantazi erotike, sentimentale, apo edhe vetë pasionin mes partnerëve.Prandaj, ato… Lexo të plotë